Interiérové dveře Sapeli

Studio Interier - prodejce dveří Sapeli

o výrobci


SAPELI je v současné době největší a tradicí nejstarší výrobce dýhovaných dveří a zárubní v České republice.

Historie firmy sahá na konec předminulého století, kdy zhruba od roku 1870 byla v místě nynější firmy založena pila, mlýn a škrobárna. Roku 1918 nevyužívanou škrobárnu a pilu v Polné získává pan Jindřich Procházka, který svými schopnostmi vybudovává během několika let plně funkční a prosperující podnik.

V roce 1945, poslední den války, byl závod vybombardován, ovšem do roku 1947 byla majitelem vybudována nově dřevařská část závodu na zpracování dřevařských polotovarů - řeziva na laťové dveře a výrobu dřevěných obalů. V roce 1948 byl závod znárodněn a zařazen do skupiny dřevařských závodů a vznikla specializovaná výroba vnitřních dveří.

Novodobá historie společnosti SAPELI začíná roku 1992 převzetím restituovaného provozu výroby dveří v Polné. Ředitelem společnosti se stává pan Jindřich Procházka, syn dřívějšího majitele. V tuto dobu je zde zaměstnáno 117 pracovníků. Firma se ve spolupráci s Komerční bankou Jihlava pouští do rozsáhlých investic modernizace, obnovy a rozšíření výroby.

Vzniká celá řada nových modelů dveří. Vnitřní dveře a zárubně SAPELI s přírodní dýhou si rychle získávají oblibu zákazníků a začínají být vyhledávány architekty, projektanty a staviteli.

Postupný rozvoj společnosti přináší potřebu rozšíření vlastního zázemí, a proto dochází v roce 1998 k rozeběhnutí výroby zárubní a finalizace dveří v nově postavené výrobní hale závodu v Polné a otevření obchodního centra v Jihlavě – Bedřichově. V roce 2002 z kapacitních důvodů dochází k přesunu výroby zárubní do závodu v Jihlavě – Starých Horách.

Dceřiná společnost Dveře Vyšší Brod, kterou společnost Sapeli vlastní od roku 2000, byla postupně včleněna do organizačních struktur akciové společnosti Sapeli a.s..

Dnešní výroba probíhá v nových a moderních provozech při využití špičkové techniky, tím je dosahováno té nejvyšší kvality zpracování našich výrobků. Samozřejmostí je dodržování ekologicky šetrných postupů při výrobě a použití nezávadných materiálů a laků na naše výrobky.

V současné době SAPELI zaměstnává přes 400 pracovníků, což představuje více než dvojnásobný počet od počátků převzetí firmy v roce 1992. V roce 1993 činila výše obratu firmy 105 mil. Kč, přičemž v roce 2004 se již podařilo překročit magickou hranici jedné miliardy korun obratu a tento pozitivní vývoj byl udržen i v roce 2006. Prostředky vytvořené činností firmy jsou reinvestovány do modernizace provozů, do rozšíření sortimentu a do posílení finančního zdraví společnosti. Používané výrobní materiály splňují přísná hygienická kritéria dnešní doby. Ve výrobě a logistice jsou využívány nejnovější řídící systémy s podporou moderní počítačové techniky. Kvalita výrobků byla dotvrzena certifikací systému řízení jakosti dle norem ISO 9001:2000.

I v současnosti je SAPELI ryze českou firmou, která Vám kromě tradice nabízí i bezkonkurenční šíři sortimentu dýhovaných dveří. Tato nabídka, která je doplněna i o sortiment dveří foliovaných a profilovaných, zcela jistě uspokojí každého zákazníka. Vybírat můžete dveře a zárubně všech druhů otevírání - otočné, kyvné, posuvné, lamelové, maximálního provedení dřevin, barev a funkčnosti - plné, prosklené, protipožární, protihlukové, dveře do různých klimatických podmínek a další speciální dveře a zárubně včetně prosklených stěn. Dveře SAPELI naleznete v interiérech od běžných bytových prostor, přes hotelové, školní nebo administrativní prostory až po budovu Parlamentu České republiky.

Výrobky firmy SAPELI jsou vyráběny v různých evropských normách a mají své pevné místo na trzích Čech a Moravy, Slovenska, Polska, Maďarska a dalších okolních států v rámci Evropské unie.

vstupní areál Sapeli Polná letecký pohled na celý závod v Polné výroba zárubní Jihlava - Staré Hory obchodní centrum Sapeli
mapa webu | odkazy | pro obchodní partnery | Facebook | Google+ | YouTube

Dveře SAPELI - e-mail: sapeli@studio-interier.cz – interiérové dveře Sapeli - vzorkovna Mladá Boleslav - prodej, montáž, servis
Působnost: Praha, Středočeský kraj, střední Čechy, Mladoboleslavský kraj, Mladá Boleslav, Liberecký kraj, Liberec, Jablonec nad Nisou, Vrchlabí, Turnov, Trutnov Mnichovo Hradiště, Česká Lípa, Jičín, Neratovice, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Nymburk, Poděbrady, Mělník, Litoměřice, Kladno, Slaný, Kralupy nad Vltavou, Ústí nad Labem, Děčín

Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 608 108 080

e-mail: sapeli@studio-interier.cz
internet: www.sapeli-dvere.cz
Stavební pouzdra JAP pro posuvné dveře Vám přinesou praktický a moderní prvek do vašeho domova.  :   Nabízíme Vám spolehlivá stavební pouzdra JAP, objednávat můžete po telefonu nebo přes náš e-shop, doprava je po celé České republice zdarma! Na půdu rychle a bezpečně, objednejte u nás Stahovací schody JAP, v nabídce máme půdní shody protipožární i zateplené.  :   Dodáme Vám kvalitní stavební pouzdra JAP s dopravou zdarma až do domu, objednávat můžete telefonicky nebo přes náš e-shop.  :